Yiyecek ve İçecekler

Zerde

Zerde; Türk Mutfağı'nda özellikle Trakya Yöresi'nde bilinen ve pişirilen bir tatlı türüdür. Ana malzemeleri, safran, pirinç ve su..

Hazır Yufkadan Pizza

Hazır yufkadan pizza; klasik pizzadan farklı olarak pizza hamuru yerine hazır şekilde satılan yufkalar kullanılarak yapıla..

Yeşil Kahve

Normal kahvenin ham yani kavrulmamış haline yeşil kahve denir. Normal kahve kullanıma sunulmadan önce çekirdek kısmı bazı işlemler..

Fellah Köftesi

Fellah köftesi irmik ve köftelik ince bulgur ile hazırlanan soğuk meze çeşididir. Bazı yörelerde irmik yerine zırhda çekilmiş ..

Ramazana Özel İftar Menüsü

Müslümanlar için oruç tutulan ayın adı Ramazan'dır. Hicri takvime göre 2019 Ramazan ayı 6 Mayıs'ta başlar ve 3 Haziran'da s..

Ağlayan Pasta

Ağlayan pasta çikolatalı kek üzerine krem şanti ve çikolata sosu ile hazırlanan pasta çeşididir.

Peynirli Kiş

Kiş; Fransız Mutfağı'nın geleneksel yiyeceklerden biri olup, günümüzde tüm dünyada yayılmış olan bir yiyecek türüdür. Süt, ..

Kuru İncir

İncir lif, manganez, sodyum, kalsiyum ve potasyum açısından zengindir. İncir ağacı genellikle Asya'da bulunan dut ailesin..

Elmalı Müffin

Müffin; tek porsiyonluk, küçük parçalar halinde hazırlanan, Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir tatlı ekmek çeşidi olup son yı..

Kavala Kurabiyesi

Kavala kurabiyesi, adını Balkanlar ve Yunanistan'nın önemli şehirlerinden olan Kalava'dan almıştır. Osmalıdan Türk mutfağına m..

Peynirli Açma

Peynirli açma, un, tuz, yağ, maya ve peynir kullanılarak, burgu şekli verilerek hazırlanan, fırında pişirilen, tuzlu bir çörek ç..

Tarçınlı Kurabiye

Tarçınlı kurabiye; un, yağ, şeker ve tarçın kullanılarak, daire, kare, kalp ve benzeri şekiller verilerek hazırlanan, fırında p..