Kültür ve Sanat

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılan İngiliz polisiye kitap serisidir. 1887 yılında yayımlanmaya başla..

Sinema

Sinema (motion pictures) , hareket eden resimleri anlamlı olarak kurgulayarak biraraya getirme ve karanlık bir mekanda ı..

Doctor Who

1963 yılından beri yayınlanan Britanya yapımı dizidir. Bir bilimkurgu dizisidir. 1963-1989 tarihleri arasında bir dönem yayınl..

Harry Potter

J.K Rowling tarafından yazılan Harry Potter dünyaca ünlü çocuk kitap serisidir. Warner Bros. tarafından beyaz perdeye uyarla..

Bangtan Boys (Bts)

2013'te Big Hit Entertainment bünyesinde oluşturulan Güney Koreli müzik grubu.Hip hop, rap, pop, R&B ve elektronik dans müzi..

Game Of Thrones (Taht Oyunları)

2011-2019 yılları arasında ABD'nin HBO kanalında 8 sezon boyunca yayınlanan epik fantastik dizi.Dizi, George R.R. Martin'in "Buz v..

Mbira

Kökeni Güney Afrika'ya ait olan bir enstrümandır. Karayip Adaları'nda aynı zamanda "kalimba" olarak da bilinmektedir. Ahşap bir..

Caz (Jazz)

Caz (Jazz), günümüzde pek çok kültür ve topluluk için ayrı anlamlar taşıyan hatta hissiyatı kişiden kişiye değişen, kendi içinde d..

Tiyatro

Tiyatro, yaşanmış ya da yaşanabilecek olayların yazıldığı metinlerin seyirci önünde sahnelenmesi ile gerçekleşen bir sanattır. Ti..

Modern Mimari

Modern mimari, 1. Dünya Savaşı'nı izleyen 10 yıl içinde birçok batı ülkesinde ortaya çıkmış yeni bir mimari tarzdır. Mode..

Bulgaristan Göçmenleri

Bulgaristan göçmenlerinin yerleşmek için İstanbul'a ilk göçleri 19. yüzyıla dayanmaktadır. İstanbul, Bulgar tarihinde belirleyici ..

Minimalist  Tasarım

Minimal kavramı, asgari düzey, minimum gibi karşılıkları ifade eder. Minimalizm ise, renk, biçim, detay gibi öğelerin olabildi..