How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother, Amerikada çekilmiş bir sit-com dizisidir. Romantik-komedi türüne giren bu dizi 9 sene devam etmiştir etmiştir. (2005-2014) Yönetmenliğini ve yazarlığını Carter Bays ve Craig Thomas yapmıştır. Dizide 5 arkadaşın günlük hayatlarında başlarına gelenler anlatılır ve Ted adlı karakter, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatır. Dizinin asıl amacı Ted'in çocuklarının annesiyle tanışana kadar yaşadıkları ve çevresinde yaşananların anlatılmasıdır. 

BÖLÜM 1
Dizi Hakkında Bilgiler

  • Başlangıç: 9 Eylül 2005
  • Bitiş: 31 Mart 2014
  • Sezon: 9
  • Bölüm: 208
  • Ülke: ABD
  • Kanal: CBS
  • Tür: Romantik-Komedi
  • Oyuncular: Josh Radnor (Ted Mosby), Jason Segel (Marshall Eriksen), Cobie Smulders (Robin Scherbatsky), Neil Patrick Harris (Barney Stinson), Alyson Hannigan (Lily Aldrin)
  • Süre: 22 Dakika
  • IMDB: 8,4

BÖLÜM 2
Ted Mosby

Ted Mosby

Ted, yeni mezun olmuş bir mimardır ve mesleğini çok sever. Tek istediği o özel kadını bulduğunda aşık olup evlenmektir. Bütün ilişkilerinde arkadaşlarının etkisinde kalır. Lily ve Marshall (çift arkadaşları) çiftini kendine ideal çift olarak görür ve onlar gibi olmak isteyerek bir çok ilişkiye başlar, hepsinde başarısız olur. Dizi ise 2030 yılında Ted'in çocuklarının karşısına geçip anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlar. Eğlenceli ve bazen takıntılı bir karakter olarak karşımıza çıkar.

BÖLÜM 3
Marshall Eriksen

Marshall Eriksen

Avukatlık yapan bir karakterdir ve Lily ile sevgilidir. Birbirlerine çok aşıktırlar ve Marshall çok romantiktir. Ted ile üniversiteden arkadaşlardır. 

BÖLÜM 4
Barney Stinson

Barney Stinson

Kardeşlik ve arkadaşlık kavramının ne kadar önemli olduğunu bize gösteren bir karakterdir. Söylenen her şeyi kendisi için bir iddia olarak algılar ve bunu yapmak için kendisine belirli bir süre verir. Takım elbiseden başka hiçbir şey giymeyen bir karakterdir.

BÖLÜM 5
Robin Scherbatsky

Robin Scherbatsky

Robin, kanadalı bir muhabirdir. Ted önce onu özel bir kadın sanıp aşık olur fakat daha sonra durumun böyle olmadığını anlayıp ayrılırlar. Robin, son sezonlarda evlenmiştir fakat çocuk istememektedir ve daha sonra da çocuğunun olmayacağını öğrenmiştir. Dizi içerisinde Barney ile de ilişki yaşamıştır. 

BÖLÜM 6
Lily Aldrin

Lily Aldrin

Lily anaokulu öğretmenliği yapmaktadır ve yaramaz çocuklarla bazen başı derde girmektedir. Marshall ile birbirlerini çok sevmektedirler. Bir çocuğu olmasını çok istemektedir.

BÖLÜM 7
Fragman

Bu İçeriğe Tepki Ver

0
Bravo
0
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Yazar
Sherlock Holmes
Sinema
Doctor Who
Friends
Heykel Sanatı
Harry Potter
Bangtan Boys (Bts)