Eğitim

Avrupa Topluluğu

Avrupa Topluluğu

  Avrupa Topluluğu, 1965 yılının temmuz ayında yapılan 'Bütünleşme Anlaşmasının', 1967 yılının temmuz ayında uygulamaya geçirilme..

Polimer Katkıları

Polimer Katkıları

Polimerlerin mekanik, kimyasal ve fiziksel özelliklerinin, yalnızca bu moleküler yapıda yapılan değişiklikle elde edilenden çok da..

Radyasyon

Radyasyon

Radyasyon, enerji ileten veya çevresine enerji taşıyan parçacıkları ya da dalgaları yayan kavrama verilen isimdir. Çekird..

Sümerler

Sümerler

Mezopotamya'nın güneyinde bulunan Sümer şehri, Milattan Önce 4000-2350 yılları arasında Orta Asya'dan gelen Sami Kavmi tarafında..

Machu Picchu

Machu Picchu

Machu Picchu, Güney Peru’nun Eastern Cordillera bölgesinde yer alan ve deniz seviyesinden 2.430 metre yükseklikte olan 15. yüzy..

Büyük Kanyon

Büyük Kanyon

Büyük Kanyon, (Grand Canyon) ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Colorado Nehri tarafından oyulmuş oldukça dik bir kanyo..

Korozyon

Korozyon

Korozyon bir metalin istenmeyen ve tahrip edici bir reaksiyona maruz kalması olarak tanımlanır. Korozyon bir elektrokimyasal re..

Iguazu Şelaleleri

Iguazu Şelaleleri

Iguazú Şelaleleri (Iguazu Falls), beşte birlik kısmı Brezilya'da, kalanı da Arjantin'de olan ve Parana Nehri'ne dökülen dünyadaki ..

Giza Piramidi

Giza Piramidi

Giza Piramidi, Mısır'ın El Giza kentinde bulunan üç piramidin en eski ve en büyüğüdür. "Antik Dünyanın Yedi Harikası"ndan..

Yasak Şehir

Yasak Şehir

Yasak Şehir (Forbidden City), Çin'in merkezindeki Pekin'de yer alan, Ming Hanedanlığı'ndan kalma bir saray kompleksidir. Ming Ha..

İstanbul'un Fethi

İstanbul'un Fethi

 Bizans İmparatorluğu, elindeki bütün toprakları kaybetmiş ve sadece İstanbul kalmıştı. İstanbul bir çok bakımdan önemli bir şe..

Karakoyunlular

Karakoyunlular

1351-1469 tarihleri arasında Doğu Anadolu, İran, Irak, Azerbaycan ve Gürcistan’da hüküm sürmüş bir Türkmen Devleti'dir..