Eğitim

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. İsmini kuzeyinde bulunan Karadeniz’den alır.Tür..

Amişler (Amishler)

Amişler, zulümden kaçmak için iki yüzyıldan daha uzun bir süre önce Avrupalı ​​Anabaptistlerden ABD'ye gelen yaklaşık 200...

Animizm

Animizm her maddenin yani tüm nesnelerin canlı veya cansız, maddi veya manevi bir ruh tarafından kontrol edildiğini, ve evre..

Hayvan Çiftliği (Kitap)

George Orwell tarafından yazılmış bir kara mizah romanıdır. Hayvanlar üzerinden insanları, devletleri, dini, devlet adamlar..

F Vitamini

F vitamini vücut için gerekli olan 18 karbonlu doymamış esansiyel yağ asididir. F vitamininin ismi, ingilizcede arkadaş manas..

Biyotin

Biyotin, H vitamini ya da B7 vitamini olarakta bilinen 1945' li yıllarda keşfedilen bir vitamindir. Yaşamsal reaksiyonlar içi..

P Vitamini

P vitamini, günümüzden yaklaşık 75 yıl kadar önce keşfedilmesine rağmen etkileri günümüzde yeni yeni anlaşılmaya başlanmıştır...

Petra

Petra, Arapça Baṭrā anlamına gelen bu antik kent, kalıntıları güneybatı Ürdün'de bulunan Helenistik ve Roma dönemlerinde..

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi, Türkiye’nin coğrafi bölgelerinden biridir.1941 yılında Ankara’da gerçekleştirilen Birinci Coğrafya Kongresi‘nde..

Orhan Veli Kanık

Orhan Veli Kanık 13 Nisan 1914 yılında İstanbul Beykoz'da doğmuştır. Orhan Veli ailenin ilk çocuğudur. Babası Mehmet Veli Kanık..

Büyük Selçuklu Devleti

Selçuklular, Oğuzların Üçok kolunun, Kınık boyu tarafından kuruldu.Selçukluların bilinen ilk atası, Oğuz Yabgu Devleti'nde..

İzmir

Ege Bölgesi'nin batı bölümünün orta kesiminde yer alan kenttir. Yüz ölçümü 11.973 kilometre kare, nüfusu 4.320.519 ve il plaka kod..