Bitkiler

Hünnap

Sarı renkte çiçekler açan 4- 5 metre yüsekliğinde dikenli bir ağaç türüdür. Hünnap ağacının yemişi iri zeytin biçiminde, sert..

Baklagiller

Çoğunu otsu bitkilerin oluşturduğu büyük bir bitki familyasıdır. B12 ile E vitamini deposudurlar ve insan vücudu için oldukça f..

Turunçgiller

Ekonomik değeri yüksek olan turuncu, sarı renge sahip olan meyvelerin içinde bulunduğu bir bitki topluluğudur.

Erik

Gülgiller ailesine üyedir.  Ortasında sert bir çekirdek bulunan meyvenin dışı etli ve suludur. Meyvenin sululuğu, ekşi olup olma..

Kavun

Kavun, kabakgiller ailesinden olan ilkbaharda yetişmeye başlayıp yazın olgunlaşan sulu, iç kısmı çekirdekli, hoş kokulu, tatlı bir..

İris Çiçeği

Yunancada "Gökkuşağı" anlamına gelen İris Çİçeği, sarı, mavi, turuncu ve mor gibi renk çeşidi olduğu için bu ismi almıştır. Bazı b..

Salatalık

Kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasına aittir. Tüylü yapraklı bir bitkiden çıkar. Dalları toprakla bitişiktir ve çok fazla yük..

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesi, Japonya ve Çin'de 'Soja Hispida' ismi ile bilinen bir bitkidir. Baklagiller ailesine bağlı olan soya bitkisi 1 ile..

Turp

Turp, turpgillerden daha çok sebze olarak tüketilen bir tür bitkidir. Bilimsel adı Raphanus raphanistrum'dur. Kara, beyaz, kırm..

Kereviz

Kereviz (Apium graveoleslens), maydanozgiller familyasından iki yıllık bir bitkidir. Yumru kökleri şişkin, etli ve liflid..

Havuç

Havuç (Daucus carota), maydanozgiller familyasından, kazık köklü ve iki yıllık bir bitkidir. Dikine çıkan gövdenin boyu 30-100 cm..

Domates

İkiçenekliler sınıfından patlıcangiller familyasına aittir. Çok yıllık otsu bir bitkinin meyveleridir. Bitkinin yapraklar..