Yaşam

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılan İngiliz polisiye kitap serisidir. 1887 yılında yayımlanmaya başla..

Sinema

Sinema (motion pictures) , hareket eden resimleri anlamlı olarak kurgulayarak biraraya getirme ve karanlık bir mekanda ı..

Doctor Who

1963 yılından beri yayınlanan Britanya yapımı dizidir. Bir bilimkurgu dizisidir. 1963-1989 tarihleri arasında bir dönem yayınl..

Zerde

Zerde; Türk Mutfağı'nda özellikle Trakya Yöresi'nde bilinen ve pişirilen bir tatlı türüdür. Ana malzemeleri, safran, pirinç ve su..

Harry Potter

J.K Rowling tarafından yazılan Harry Potter dünyaca ünlü çocuk kitap serisidir. Warner Bros. tarafından beyaz perdeye uyarla..

Artemis Tapınağı

Dünyanın yedi harikalarından biri sayılan Artemis Tapınağı M.Ö. 550 yılında tamamlanmıştır. Bu yer Diana Tapınağı olarak da isiml..

Hazır Yufkadan Pizza

Hazır yufkadan pizza; klasik pizzadan farklı olarak pizza hamuru yerine hazır şekilde satılan yufkalar kullanılarak yapıla..

Yeşil Kahve

Normal kahvenin ham yani kavrulmamış haline yeşil kahve denir. Normal kahve kullanıma sunulmadan önce çekirdek kısmı bazı işlemler..

Terracotta Ordusu (Toprak Askerler)

Terracotta Ordusu, ilk Çin imparatoru Qin Shi Huang'ın mezarında bulunan ve pişmiş topraktan yapılmış yaklaşık 10.000 heykelden ..

Bangtan Boys (Bts)

2013'te Big Hit Entertainment bünyesinde oluşturulan Güney Koreli müzik grubu.Hip hop, rap, pop, R&B ve elektronik dans müzi..

Türk Kahvesi

Türk kahvesi daha çok Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan, Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar gelmiş bir kahve çeş..

Süt

Süt, dişi memelilerin yavrularını beslemek için memelerinden akan besin değeri bakımından oldukça yüksek içeriğe sahip olan beyaz ..