Yaşam

Ramazana Özel İftar Menüsü

Müslümanlar için oruç tutulan ayın adı Ramazan'dır. Hicri takvime göre 2019 Ramazan ayı 6 Mayıs'ta başlar ve 3 Haziran'da s..

Ağlayan Pasta

Ağlayan pasta çikolatalı kek üzerine krem şanti ve çikolata sosu ile hazırlanan pasta çeşididir.

Salatalık

Kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasına aittir. Tüylü yapraklı bir bitkiden çıkar. Dalları toprakla bitişiktir ve çok fazla yük..

Peynirli Kiş

Kiş; Fransız Mutfağı'nın geleneksel yiyeceklerden biri olup, günümüzde tüm dünyada yayılmış olan bir yiyecek türüdür. Süt, ..

Portekiz

Avrupa'nın en eski ülkelerinden biri olan Portekiz, 1986'dan bu yana Avrupa Birliği(AB) üyesidir. Nispeten küçük bir ülke olm..

Havuç

Havuç (Daucus carota), maydanozgiller familyasından, kazık köklü ve iki yıllık bir bitkidir. Dikine çıkan gövdenin boyu 30-100 cm..

Domates

İkiçenekliler sınıfından patlıcangiller familyasına aittir. Çok yıllık otsu bir bitkinin meyveleridir. Bitkinin yapraklar..

Kuru İncir

İncir lif, manganez, sodyum, kalsiyum ve potasyum açısından zengindir. İncir ağacı genellikle Asya'da bulunan dut ailesin..

Ananas

Ananasgillerden bir meyvedir. Tropikal Amerika anayurdudur. Uzun, sert ve kalın kabukludur. Kabukları dikenlidir. Latincesi B..

Elmalı Müffin

Müffin; tek porsiyonluk, küçük parçalar halinde hazırlanan, Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir tatlı ekmek çeşidi olup son yı..

Ispanak

Ispanak, koyu yeşil yapraklı sebzelerden biridir. Ispanakgiller familyasından, 1 metre kadar boylanabilen, yaprakları sebze ola..

Patates

Patlıcangiller familyasına ait bir yumrulu bir otsudur. Yenen kısmı bu yumrularıdır. Bilimsel adı Solanum Tuberosum’dur. Toprak a..