Yaşam

Hazır Yufkadan Baklava Tarifi

Hazır Yufkadan Baklava Tarifi

Hazır yufkadan baklava, hazır olarak marketlerde satılan yufka kullanılarak yapılır. Bu nedenle yapımı oldukça pratik bir tatlı ta..

Çin Seddi

Çin Seddi

Çin Seddi (Great Wall of China), Çin imparatorluklarını korumak amacıyla Çin'in kuzey sınırının doğu-batı hattı boyunca inşa ..

Tas Kebabı

Tas Kebabı

Tas kebabı, Osmanlıdan günümüze yayılan türk mutfağının vazgeçilmezi et yemekleri arasında baş köşede yer alır. Güveçte veya ba..

Tac Mahal

Tac Mahal

Tac Mahal, Hindistan'ın Agra şehrinde bulunan ve Dünya'nın yedi harikasından biri olarak kabul edilen bir anıt mezardı..

Tel Kırma Sanatı

Tel Kırma Sanatı

Tel kırma sanatı, ilk olarak Bartın şehrinde ortaya çıktığı bilinen, özel iğnesi ve teli ile kumaşa işlenen nakış türüdür. Tarih..

Pizza

Pizza

Pizza İtalyan mutfağının geleneksel hamur işlerindendir. Pizza Türkiye'de de oldukça popüler ve büyük küçük herkesin sever..

Terbiyeli Köfte

Terbiyeli Köfte

Tebiyeli köfte, Türk mutfağının klasik yemekleri arasındadır. Kıyma, pirinç, yumurta, soğan ve uygun baharatlar ile yemeğin kö..

Kuru Dolma (Antep Usulü)

Kuru Dolma (Antep Usulü)

Antep usulü kuru dolma, yazın kurutulan dolmalık biber ve patlıcan ile hazırlanan bir yemektir. Bu dolma için nar ekşişi ve suma..

Patlıcan Kebabı

Patlıcan Kebabı

Patlıcan kebabı, Türk mutfağının geleneksel kebap türlerinden biridir. Kıyma, kuru soğan, sarımsak ve baharatlar kullanıla..

Tahinli Poğaça

Tahinli Poğaça

Tahinli Poğaça, ılık süt, tereyağı, sıvıyağ, maya, tuz, toz şeker kullanılarak hamuru mayalanır. Mayalanan hamur tahinle tatl..

Tavuk Dolması (Fırında)

Tavuk Dolması (Fırında)

Fırında Tavuk Dolması, tüm tavuğun, pirinç, kuş üzümü, dolmalık fıstık, soğan ve tereyağı gibi malzemelerle hazırlanan iç pi..

Modern Mimari

Modern Mimari

Modern mimari, 1. Dünya Savaşı'nı izleyen 10 yıl içinde birçok batı ülkesinde ortaya çıkmış yeni bir mimari tarzdır. Mode..