Friends

Friends

David Crane ve Marta Kauffman tarafından yaratılmış bir Amerikan dizisidir. Sitcom türündeki bu dizi 10 sene boyunca devam etmiştir.

BÖLÜM 1
Dizi Hakkında Bilgiler

Dizi Hakkında Bilgiler

Konu: 20'li yaşlarında olan 3 kadın ve 3 genç erkeğin New York'ta yaşadıkları komik ve macera dolu hayatları anlatılır. Sürekli ya evlerinde ya da Central Park Cafe'de bulunurlar ve birlikte güler, birlikte ağlarlar. 

Sezon sayısı: 10

Bölüm sayısı: 236

Süre: 22 dk.

Yayın tarihi: 22 Eylül 1994 - 6 Mayıs 2004

IMDB: 9.0

Yayın kanalı: NBC

Dizi müziği: I'll Be There For You

Yapım şirketi: Bright / Kauffman / Crane Productions (Warner Bross)

BÖLÜM 2
Fragman

BÖLÜM 3
Monica Geller

Monica Geller

Courtney Cox tarafından canlandırılan karakter, New York'ta yaşar ve Ross'un kardeşidir. Küçükken kiloludur ve kendisiyle dalga geçilmesinden dolayı zayıflamıştır. Aşçılık yapmaktadır. İlk başta küçük yerlerde çalışır fakat daha sonra büyük restoranlarda çalışmaya başlar. Temizlik takıntısı vardır ve hayatındaki her şeyi planlar üzerinden gerçekleştirir. Richard ile ilişki yaşarlar fakat çocuğu olmadığı için ayrılırlar. Daha sonra grup üyelerinden Chandler ile bir ilişkiye başlarlar ve bunu önce herkesten saklarlar. Evlenmeye karar verdiklerinde herkese açıklarlar ve çocuğu olmadığı için evlat edinmeye karar verirler.

BÖLÜM 4
Rachel Green

Rachel Green

Jannifer Aniston tarafından canlandırılan karakter hassas, duygusal ve zengin bir ailenin kızıdır. Dizinin başında istemediği biri tarafından evlendirilmek üzereyken düğünden kaçar ve New York'taki arkadaşı Monica'nın evine gelir. Monica'nın kardeşi Ross, Rachel'a liseden beri aşıktır ve bu yüzden arkadaş grubuna daha çabuk girer. Central Park'ta garsonluk yapar, daha sonra moda alanında ilerler ve bu mesleğe geçer. Ross'un kendisini sevdiğini öğrendiğinde bir ilişkiye başlarlar ve bir ayrılıp bir barışırlar. Dizinin sonunda ise kariyeri yerine Ross ile birlikte olmayı seçer. Dizi boyunca her zorluğa göğüs geren, asla pes etmeyen bir karakter olarak karşımıza çıkar.

BÖLÜM 5
Chandler Bing

Chandler Bing

Matthew Perry'nin canlandırdığı karakter Joey ile ev arkadaşıdır ve sürekli onunla vakit geçirir. Joey'in dağınıklığı ve sorumsuzluğu sebebiyle bazen anlaşamasalar da tüm sorumluluğu üzerine alarak problemleri çözmeye çalışır. Bir şirkette çalışmaktadır. Esprili ve eğlenceli bir karakterdir. Monica ile ilişkileri başlamıştır ve bir süre arkadaşlarından bunu gizleyerek devam etmişlerdir. Daha sonra bunu daha fazla saklamak istemediklerini anlayıp arkadaşlarına birlikte olduklarını, evlenmek istediklerini söylemişlerdir. Monica ile evlenip ikiz çocuk evlatlık edinmişlerdir. 

BÖLÜM 6
Joey Tribbiani

Joey Tribbiani

Matt LeBlanc'ın canlandırdığı karakter diziye sonradan dahil olmuştur. İtalyan asıllıdır, komik ve çapkındır. Sürekli kullandığı 'How you doin' repliği ile tanınmaktadır. Yemek yemeyi çok sever. Chandler ile ev arkadaşıdır ve güzel bir dostlukları vardır. Bazen anlaşamasalar da genel olarak iyi bir ev arkadaşıdır. Tek hayali ünlü olmaktır ve sürekli seçmelere giderek oyuncu olmak için uğraşır. Dizide en eğlenceli karakterlerden biri olarak karşımıza çıkar.

BÖLÜM 7
Ross Geller

Ross Geller

David Schwimmer'in canlandırdığı karakter Monica'nın abisidir. Aile içerisinde hem Monica'nın önünde olmuştur ve bu yüzden Monica tarafından biraz kıskanılmaktadır. Üniversitede öğretim görevlisidir. Dizideki bilim sever karakteri canlandırmaktadır. Dinazorlara ilgisi vardır. Rachel'a liseden beri aşık olan Ross onu karşısında gelinlikle gördüğünde bir daha aşık olur ve ona açılana kadar bir çok yol dener. Sonunda Rachel ile evlenirler ve bir çocukları olur. Rachel kariyeri yerine kendisini seçtiğinde ilişkileri tamamen bir mutlu sona ulaşır. 

BÖLÜM 8
Phoebe Buffay

Phoebe Buffay

Lisa Kudrow'un canlandırdığı karakter küçükken ailesi yanında olmadığı için evsiz kalmış ve sokaklarda yaşamıştır. Hayvan hakları, vejeteryanlık ve batıl inançlar ilgisini çeker. Dizinin en farklı tipidir. Tepkileri, söyledikleri ve kıyafetleriyle dikkat çeker. Gitar çalış şarkı söyleyerek para kazanmaya çalışır. 'Smelly Cat' isimli bir şarkısı vardır. Dizinin sonlarına yaklaşıldığında Mike ile evlenmiş ve üç çocuğu olmuştur.

BÖLÜM 9
Final

Bu İçeriğe Tepki Ver

1
Bravo
1
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Yazar
Sherlock Holmes
Sinema
Doctor Who
Heykel Sanatı
How I Met Your Mother
Harry Potter
Bangtan Boys (Bts)