Coğrafya

Büyük Set Resifi

Büyük Set Resifi

Büyük Set Resifi (The Great Barrier Reef), yaklaşık 344.400 km²'lik alana, 2.300 km²'lik uzunluğa sahip, 900 adadan oluşan 2..

Machu Picchu

Machu Picchu

Machu Picchu, Güney Peru’nun Eastern Cordillera bölgesinde yer alan ve deniz seviyesinden 2.430 metre yükseklikte olan 15. yüzy..

Büyük Kanyon

Büyük Kanyon

Büyük Kanyon, (Grand Canyon) ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Colorado Nehri tarafından oyulmuş oldukça dik bir kanyo..

Ngorongoro Koruma Alanı

Ngorongoro Koruma Alanı

Ngorongoro Koruma Alanı, Tanzanya'nın Crater Yaylaları bölgesinde, Arusha'nın 180 km batısında yer alan ve UNESCO'nun Dünya Mir..

Amazon Yağmur Ormanları

Amazon Yağmur Ormanları

Amazon yağmur ormanları (Amazon Rainforest), Güney Amerika'daki Amazon havzasının çoğunu kapsayan yağmur ormanlarıdır. Bu havza, ..

Serengeti Milli Parkı

Serengeti Milli Parkı

Serengeti Milli Parkı, Tanzanya'nın Mara ve Simiyu bölgelerinde yer alan ve kendine özgü ekosistemi bulunan bir milli parkt..

Belçika

Belçika

Belçika, kuzeybatı Avrupa ülkesi olan, en küçük ve en yoğun nüfuslu Avrupa ülkelerinden biridir.  Ayrıca Belçika, 1830'daki b..

Lut Gölü

Lut Gölü

Dünyada deniz seviyesinden en alçak noktada yer alan ve %33 oranına yaklaşan tuz oranıyla en tuzlu göl olan Lut Gölü, Filisti..

Kümülonimbus

Kümülonimbus

Kümülonimbuslar oldukça büyük boyutlarıyla bilinen, gök gürültüsünün kaynağı, fırtına bulutlarıdır. Genellikle boyutları troposfe..

Stratüs Bulutları

Stratüs Bulutları

  Stratüs, net bir şekle sahip olmayan gri tabanlı ve alçak bulut örtüsüdür. Seyrek bir çisenti ya da yavaş yavaş yağan bir k..

Kümülüs Bulutları

Kümülüs Bulutları

  Kümülüs bulutları, alçak bulutlar sınıfından, birbirinden ayrı ve kabarık görüntüye sahip olan bulutlardır. Kümülüs bulutl..

Asya Kıtası

Asya Kıtası

Asya Kıtası Türkiye ile Doğu-Batı doğrultusunda buluşan kıtadır. Kıta kuzeyden Kuzey Buz Denizi ile sınır konumundadı..