Biyografi

Aziz Sancar

8 Eylül 1946 Mardin doğumlu Türk akademisyendir. Aynı zamanda moleküler biyolog ve bilim insanıdır. 

Ali Atay

Asıl adı Dursun Ali Atay olan Türk oyuncu, müzisyen ve yönetmendir. 20 Nisan 1976, Rize doğumludur. Boyu 1.76'dır.

Frida Kahlo

Magdelana Carmen Freida Kahlo y Caldeon (6 Temmuz 1907, Coyocan, Meksika), önemli bir sürrealist ressamdır. Meksika' nın bir simg..

İvan Pavlov

14 Eylül 1849 doğumlu Rus fizyolog, psikolog ve fizikçi bilim adamıdır. Tam adı İvan Petroviç Pavlov'dur. Fizyoloji ve psikoloj..

Bergüzar Korel

Tam adı Bergüzar Gökçe Korel olan oyuncu, Türk sinemasının oyuncularından Hülya Darcan ve Tanju Korelin ikinci çocuklar..

Sagopa Kajmer

Sagopa Kajmer, gerçek adı ile Yunus Özyavuz Türk rap müzisyen, müzik yapımcısı ve Dj'dir.

Şener Şen

Şener Şen Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur. 26 Aralık 1941 yılında Adana'da doğmuştur. Babası Türk tiyatrosunun önemli isi..

Fyodor Dostoevsky

Fyodor Dostoyevski, çalışmaları 19. yüzyıl Rusya'sının politik ve sosyal açıdan sorunlu bir atmosferinin ortasında insan karga..

Nietzsche

15 Ekim 1844 tarihinde Prusya Krallığı'nda dünyaya gelen Nietsche, hayatının büyük bölümünde Almanya'da ikamet etmiştir. 25..

Duman (Müzik Grubu)

Duman, İstanbul, Türkiye kökenli rock grubudur. 1999 yılında kurulmuştur. 

Phil Jackson

Philip Douglas ''Phil'' Jakson lakabı Zen Master. Eski basketbolcu ve NBA'in efsanevi koçlarından birisi. Basketbol kariyer..

Halle Berry

14 Ağustos 1966 doğumlu Amerikalı oyuncu, manken ve güzellik kraliçesidir.2000 yılında çizgi film uyarlaması olan X-Men adlı fil..