Hastalıklar

Sinüzit

Sinüzit (rinosinüzit) vücudun enfeksiyona karşı reaksiyonu sonucunda sinüs duvarlarındaki dokuların şişmesi ve sinüslerl..

Klamidya

Klamidya hem erkekleri hem de kadınları etkileyen cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Tedavi edilebilir, ancak tedavi görül..

Zatürre

Zatürre, akciğer enfeksiyonunun neden olduğu ateşli bir hastalıktır. Özellikle kış aylarında görülen solunum yolu enfeksiyonu..

Akromegali

 Hormonlar, doku veya organların çalışmasını sağlayan ve düzenleyen kimyasal mesaj ileticileridir. Endokrin bezlerden salgılan..

Çölyak

Çölyak, bağırsaklarda emilimi sağlayan yapıların bozulmasıyla oluşan bir sindiri sistemi hastalığıdır.

Bacak Hastalıkları

Bacak vücudun kasıktan tabana kadar olan bölümüdür. Yürümeyi sağlayan bacak vücudun dengede kalmasını için en önemli organlardan b..

Karaciğer Hastalıkları

Karaciğer karnın sağ üst tarafında konumlanmış vücudun en önemli organlarından biridir. 1300-1600 gr ağırlığında, kırmızı tonlar..

Fenilketonüri

Fenilketonüri, kalıtsal olarak anne ve babadan çocuğa geçen, zeka geriliğine ve gelişim noksanlığına sebep olan bir çeşit has..

Bademcik İltihabı

Bademcik iltihabı, bademciklerde enfeksiyon oluşması olarak tanımlanır. Bademcik boğazın her iki tarafında birer tane bulunan..

Kist

Kist, içi sıvı, hava ya da farklı maddelerle dolu, etrafı ince bir tabakayla çevrili keselere verilen addır. Vücudun birçok ..

Koah

Hastalığın gerçek ismi kronik obstrüktif akciğer hastalığıdır. En önemli sebebi sigara olmakla birlikte; kömür madenlerinde..

Kalp Krizi

Kalp krizi kalbi besleyen damarlardan bir veya bir kaçının ani tıkanmasına bağlı olarak kalbin belli kısımlarının oksijensiz..