Hastalıklar

Güneş Yanığı

Derinin güneş ışığına kısa süre içerisinde çok fazla maruz kalması ile oluşan deri hastalığına güneş yanığı denir. Uzun süre gün..

Prosopagnozi (Yüz Körlüğü)

Prosopagnozi (Prosopagnosia), beynin yüzleri tanımayı sağlayan bölgesinde gerçekleşen nörolojik bir bozukluktur. Bu hastalı..

Göz Tansiyonu

Göz tansiyonu (glokolm), göz içi basıncının artması nedeniyle optik sinirlerin hasar görmesine neden olan ciddi bir sağlık ..

Sinüzit

Sinüzit (rinosinüzit) vücudun enfeksiyona karşı reaksiyonu sonucunda sinüs duvarlarındaki dokuların şişmesi ve sinüslerl..

Klamidya

Klamidya hem erkekleri hem de kadınları etkileyen cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Tedavi edilebilir, ancak tedavi görül..

Zatürre

Zatürre, akciğer enfeksiyonunun neden olduğu ateşli bir hastalıktır. Özellikle kış aylarında görülen solunum yolu enfeksiyonu..

Otomatik Mayalama Sendromu

Oto-mayalama Sendromu ilk defa 1940'lı yıllarda keşfedilen sıra dışı bir hastalıktır. Bu bireyler alkol tüketmedikleri halde vücu..

Gebelik

Gebelik, annenin menstrual döngüsünde yumurtlaması olayıyla başlar; eğer koitus(cinsel birleşme) gerçekleşmez ya da fertiliza..

Rahim Kanseri

Rahim kanseri, kadınlar arasında görülen en yaygın kanser türlerinden biridir. Sağlıklı kişilerde dokuları meydana getiren hü..

Akromegali

 Hormonlar, doku veya organların çalışmasını sağlayan ve düzenleyen kimyasal mesaj ileticileridir. Endokrin bezlerden salgılan..

Çölyak

Çölyak, bağırsaklarda emilimi sağlayan yapıların bozulmasıyla oluşan bir sindiri sistemi hastalığıdır.

Bacak Hastalıkları

Bacak vücudun kasıktan tabana kadar olan bölümüdür. Yürümeyi sağlayan bacak vücudun dengede kalmasını için en önemli organlardan b..