Şifalı Bitkiler

Salatalık Suyu

Salatalık suyunun hidrasyon, kilo kaybı, kan basıncını düşürme ve cilt sağlığı gibi birçok sağlık faydaları vardır. Hazırla..

Ökse Otu

Ökse otu farklı ağaçlar üzerinde, ağaçların gövdesinde yetişen parazit bir ot türüdür. Gökçe, çekem, burç isimleri ile de ..

Defne Yaprağı

Defne yaprağı, güzel kokusu ve tadı ile dikkat çeken bir bitkidir. Birçok kişi tarafından yemeklere aroma vermesi için kullanıl..

Tere

Tere, turpgiller ailesinden olup 90 kadar çeşidi olan yeşil yapraklı bir bitkidir. Başlıca bilinen türleri kış teresi, su teresi, ..

Bamya Tohumu

Bamya tohumu insan vücudu için mineral ve vitamin açısından oldukça faydalıdır. Tam bir şifa kaynağı olan bamya tohumu vücutta bi..

Kişniş

Kişniş, apiceae (maydanozgiller) familyasından, Latince adı coriandrum sativum L olan bir bitkidir. Mutfaklarda baharat olarak kul..

Gül

Gül, gülgiller familyasından hoş kokuya ve görüntüye sahip olan bir bitkidir. Birçok çeşidi vardır ve anavatanı Asya'dır. A..

Aloe Vera (Tıbbi Sarısabır)

Aloe vera ülkemizde 'tıbbi sarısabır' olarak bilinen, latince adı 'aloe barbadensis' olan Asphodelaceae familyasına bağlı bir..

Zeytinyağı

Zeytinyağı, zeytin tanelerinden elde edilen, yüksek besin değerine sahip olan bitkisel yağlardan biridir. Yeşile çalan sarımt..

Hibiskus

Hibiskus, Latince ismi hibiskus sabdariffa dır. Amerika ve Güney Amerika gibi ülkelerde yaygın şekilde faydalarından yarar..

Sirke

Sirke, elma, üzüm gibi meyvelerin ekşitilmesi ile hazırlanan, yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak, turşu gibi yiyecek..

Nane Çayı

Nane ballıbabagiller familyasından olan bir bitkidir. Nemli yerleri seven bitki bahçelerde kolaylıkla yetiştirilebilir. Saps..