Şifalı Bitkiler

Nane Limon

Nane ve limon ile yapılan, hastalıklara iyi gelen bir çeşit çay. Soğuk algınlıklarında, mide bulantısında ve birçok rahatsızlık..

Tere

Tere, turpgiller ailesinden olup 90 kadar çeşidi olan yeşil yapraklı bir bitkidir. Başlıca bilinen türleri kış teresi, su teresi, ..

Bamya Tohumu

Bamya tohumu insan vücudu için mineral ve vitamin açısından oldukça faydalıdır. Tam bir şifa kaynağı olan bamya tohumu vücutta bi..

Zeytinyağı

Zeytinyağı, zeytin tanelerinden elde edilen, yüksek besin değerine sahip olan bitkisel yağlardan biridir. Yeşile çalan sarımt..

Hibiskus

Hibiskus, Latince ismi hibiskus sabdariffa dır. Amerika ve Güney Amerika gibi ülkelerde yaygın şekilde faydalarından yarar..

Sirke

Sirke, elma, üzüm gibi meyvelerin ekşitilmesi ile hazırlanan, yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak, turşu gibi yiyecek..

Nane Çayı

Nane ballıbabagiller familyasından olan bir bitkidir. Nemli yerleri seven bitki bahçelerde kolaylıkla yetiştirilebilir. Saps..

Mısır Püskülü Çayı

Mısır püskülü, buğdaygiller familyasına ait olan mısırın, koçanını kaplayan ve ucundan sarkan kıl şeklinde, sarımsı püskül..

Okaliptus

Okaliptus, mersingiller familyasına ait, farklı türleri bulunan, uzun ve iri gövdeli bir ağaçtır. Boyu 100 metreyi aşan, kereste..

Kuşburnu Çayı

Kurutulmuş kuşburnu ile demlenerek hazırlanan ve vücuda bir çok faydası olan çaydır. Demlenince kırmızı bir renk alır. Sıcak veya ..

Kantaron

Kantaron, çentiyangiller familyasına aittir. Halk arasında bindebirlik otu, kılıçotu olarak da bilinen sarı çiçeklere sahip, o..

Çörek Otu Yağı

Siyah kimyon tohumlarından elde edilir. Oldukça faydalı bir yağdır. Sağlığa olan faydaları sebebiyle sıkça kullanılan bir yağdır. ..