Şifalı Bitkiler

Dereotu

Dereotu

Dereotu, fosfor, bakır, magnezyum, A ve C vitaminleri  ile zengin bir bitkidir. Salata ve daha birçok  yemeklerde kullanılan dere..

Greyfurt

Greyfurt

Greyfurt; içerisinde A, C, E ve K vitaminlerini bulunduran bir narenciye çeşididir. İnsan vücuduna oldukça faydalı olan b..

Çilek

Çilek

Çilek, gülgiller ailesine mensup, latince de Fragaria Ananassa olarak adlandırılmaktadır. Yaz aylarında en çok sevilen ve tüketi..

Aloe Vera (Tıbbi Sarısabır)

Aloe Vera (Tıbbi Sarısabır)

Aloe vera ülkemizde 'tıbbi sarısabır' olarak bilinen,latince adı 'aloe barbadensis' olan Asphodelaceae familyasına bağlı bir..

Fesleğen

Fesleğen

Fesleğen, Lamiaceae familyasına ait bitki türüdür. Tüylü zeminli, 20-60 santim boy verebilen, oval ve yuvarlak yapraklara sahipt..

Haşhaş

Haşhaş

Bilimsel adı papaver somniferum olan haşhaşın bir diğer adı ise afyon çiçeğidir. Gelincikler familyasından olup kenarları..

Avokado

Avokado

Avokado içerisinde A, C ve E vitaminleri taşıyan tropikal bir meyvedir. Dışı koyu yeşil renginde olup biçimi armut meyvesin..

Ekinezya (Kirpi Otu)

Ekinezya (Kirpi Otu)

Ekinezya (Kirpi Otu), papatya ailesindeki otsu çiçekli bitkilerin bir cinsi olup bilimsel adı Asteraceae’dir.  Ayrıca Amerik..

Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak, Allium cinsinden, soğanlı bir bitkidir ve Alliaceae familyasının bir üyesidir. Yoğun kokuya, sert bir yapıya sahip o..

Melisa Otu

Melisa Otu

Melisa otu, limon otu, bal arısı, oğul otu isimleriyle de bilinen nane familyasına ait bitkilerden biridir. 20 santim kadar boy..

Limon

Limon

Limon, turunçgiller familyasının üyelerindendir. Anavatanı Hindistan ve çevresidir. Sıcak ve ılıman iklimlerde yetişen, 3-5 metre..

Karahindiba

Karahindiba

Bilimsel adı ile Taraxacum olan ve Asteraceae ailesine ait Karahindiba ot olarak kabul edilir ve bu bitkinin bir çok faydası vardı..