Yazarlık Sistemi

1. Bilgim.net üzerinden tüm üyeler Yayın İlkeleri'ne uymak koşuluyla içerik hazırlayabilmektedirler.

2. Üyelerin hazırladıkları içerikler bilgim.net editörleri tarafından incelendikten sonra yayınlanmaktadır.

3. bilgim.net onaylı yazar başvurusu yapıp başvurusu kabul edilen üyelerine, yayınladıkları her bir makale için ücret ödemektedir.

4. Makalelerin ücretleri bilgim.net editörleri tarafından içerik kalitesine göre 100 üzerinden puanlanarak, 1 Puan 0,2 olacak şekilde ücretlendirilmektedir.

Yazarlar İçin Kullanım Şartları

1. İçeriklerin tamamının özgün olması gerekmektedir, kopyala yapıştır içerikler kesinlikle kabul edilmemektedir.

2. Yazarlar gönderdikleri içeriğin özgün olduğunu taahhüt eder. Her içerik bilgim.net editörleri tarafından özgünlük kontrolünden geçirilmektedir. Özgün olmadığının tespiti halinde kullanıcıya uyarı bildirimi gönderilir, tekrarı halinde ise onaylı yazarlığına son verilir.

3. Yabancı dil içeriklerden çeviri yapılarak hazırlanan içerikler kopya içerik olarak değerlendirilmezler.

4. Yazıların yayınlanıp yayınlanmama kararı bilgim.net editörlerine aittir.

5. Onaylanıp, ücreti ödenen yazıların tüm hakları bilgim.net'e aittir. Yazar içeriğini gönderdiğinde bunu kabul ve taahhüt eder.

5. Yazar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

6. bilgim.net tarafından üyeliği sonlandırılan yazarların yazılarının tüm hakları bilgim.net'e ait olduğu için, yazar bir hak iddia edemez.

7. Yazar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir, ancak bu talep editör onayına tabidir.

8. bilgim.net ile yazarlar arasındaki ilişki yasal ortaklık olarak değil, bağımsız yazar-yayıncı olarak geçerlidir.

9. Yazarlar, yazar paneli üzerinden hesaplarında biriken tutardan tek seferde minimum 50 maksimum 1000 olacak şekilde ödeme talebinde bulunabilirler.

10. Ödemeler, maksimum 5 iş günü içerisinde yazarın hesabında tanımlı olan iban numarasına yapılmaktadır.

11. Yazarlar, bilgim.net'i kullanmaya başlamasından itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.