Felsefe ve Din

Aklın Temel İlkeleri

Yanlış düşünmenin önüne geçmek için bazı mantık ilkeleri kullanılır. Genel olarak 3 mantık ilkesi ele alınır; fakat..

İkindi Namazı

İkindi namazı toplamda 8 rekat kılınan vakit ve farz namazlardan biridir. İlk önce 4 rekat sünnet ardından 4 rekat farzı kılınır...

Sabah Namazı

Sabah namazı, 4 rekat kılınan vakit ve farz namazlardandır. 2 rekat sünnet, 2 rekat farz şeklinde kılınır. Vaktini kaçırmad..

Artemis (Diana)

Artemis, Yunan mitolojisinde, vahşi hayvanların tanrıçası, av & bitki örtüsü, doğum tanrıçası olarak kabul edilir. Zeus ve Let..

Yggdrasil

İskandinav mitolojisinin temel taşlarından birisidir. Tüm dünyaların ortasında yükselen ve bu dünyaları bir arada tutan dev, görk..

Surtr

İskandinav mitolojisinde yer alan ateşten bir devdir. Ragnarok ile ilişkilidir. İsmi siyah kelimesinden gelir. Ki bu isim muh..

Balder

İskandinav mitolojisinde ismi sıkça geçen Aesir tanrılarından biridir. Işık, güzellik, neşe, masumiyet ve uzlaşma tanrısıdır..

Heimdall

İskandinav mitolojisindeki Aesir tanrılarından birisidir. Işık tanrısıdır ve Tanrıların gözcüsüdür. Bifrost Köprüsünün be..

Thor

İskandinav mitolojisi tanrılarından birisidir. Bir çok hikayede adı geçen iyi huylu, oldukça güçlü bir tanrıdır. Asgard’ın v..

Loki

İskandinav mitolojisinin bilindik tanrılarından biridir. En aldatıcı ve hilekar tanrıdır. İskandinav mitolojik hikayel..

Odin

İskandinav mitolojisinin baş tanrısıdır. Her şeyin efendisi, ölümün efendisi, darağacı tanrısı, yüklerin ve mahkumların t..

Presokratik Dönem Filozofları

Antik Yunan, 6. yüzyılda, doğa felsefesinin kökenlerinin atıldığı yer olarak bilinmektedir. Doğayı ve evreni anlama ve açıklama ..