Genel Kültür

Helena Rubinstein

Helena Rubinstein

Helena Rubinstein, 25 Aralık 1872'de Polonya Krakow'da doğmuş bir girişimci ve hayırseverdir. Ticari kariyerine 1902 yılınd..

Steve Jobs

Steve Jobs

İnsanlar tarafından "Dijital Dünyanın Atası" olarak adlandırılan Steve Jobs, Amerikalı girişimci, yatırımcı ve Apple şirketinin ku..

Mukesh Ambani

Mukesh Ambani

Dünyanın en zengin insanlar arasında yer alan Mukesh Ambani, Hintli iş adamı ve Reliance Industries Limited'ın (RIL) yöneti..

Sigmund Freud

Sigmund Freud

Psikianalizin -ruhsal çözümleme- babası olarak adlandırılan Sigmund Freud yaşamış en önemli psikiyatristlerden biri olarak ka..

Roger Federer

Roger Federer

8 Ağustos 1981 yılında Basel'de dünyaya geldi. Annesi Lynette Güney Afrikalı, babası Robert’in Ciba-Geigy İsviçreli..

Warren Buffett

Warren Buffett

Warren Buffett 1930'da Nebraska'da doğmuştur ve daha genç yaşlarda keskin iş yeteneklerini kanıtlamaya başlamı..

Alex De Souza

Alex De Souza

Alex, 14 Eylül 1977'de Brezilya'nın Curitiba şehrinde dünyaya geldi. Asıl adı Alexsandro de Souza'dır. Profesyonel futbol ha..

Viktor Emil Frankl

Viktor Emil Frankl

Avusturyalı olan Viktor E. Frankl, psikiyatrdır. Frankl, Üçüncü Viyana Okulu'nun ve logoterapinin kurucusudur. Varoluşçu terapini..

Adam Smith

Adam Smith

Adam Smith (1723- 1790), Aydınlanma felsefesi içerisinde yer alan İskoçyalı bir iktisatçı olmasının yanısıra, insan davranışla..

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, pek çok futbol otoritesine göre geçtiğimiz 10 yılın, kimilerine göre ise futbol tarihinin en iyi oyuncu..

Özgürlük Anıtı

Özgürlük Anıtı

Özgürlük Anıtı, ABD ve Fransa milletlerinin arasındaki barış ve dostluğu anmak amacıyla inşa edilmiş bir yapıdır. Fransız heyke..

Michael Jordan

Michael Jordan

Aktif iş adamı ve eski basketbol'cu olan Jordan 17 şubat 1963'te Amerika, New York'ta doğmuştur. Lakabı "Majesteleri "olan Jor..