Teknoloji

Solid State Disk (SSD)

Türkçe'de Katı Hal sürücüsü anlamına gelmektedir. Veri depolamak için geliştirilmiştir ve sabit disklerin yerini almışlardır. ..

Programlama Dili

Programlama dili; belli bir algoritmayı ifade etmek için kullanılan, kullanıcının bilgisayarla iletişim kurmasını ve yönetmes..

Veritabanı

Veritabanı, taşınabilen, güncellenebilen ve silinebilen bilgileri depolayan yazılımdır. Sözcük kökeni Veri ve tabandan gelmektedi..

Google

Google; C/C++, Java ve Python programlama dilleri kullanılarak hazırlanan, çevrimiçi internet araması yapılmasına olanak sağlayan..

Artırılmış Gerçeklik

Gerçek dünyadaki nesnelerin, bilgisayarlar tarafından üretilen; grafik, ses, video ve konum verileri ile gerçek zamanlı zengi..

iOS

iOS; Apple şirketinin 2007'de iPhone telefonlar için geliştirdiği mobil işletim sistemidir. iPod touch ve iPad'de de kullanıl..

İleri Malzemeler

Yüksek teknoloji uygulamalarında kullanılan malzemeler, ileri malzemeler olarak adlandırılır. İleri teknoloji kavramı ile nispete..

Oyun Geliştiriciliği

Oyun geliştiriciliği; bir fikir veya konsepti çeşitli süreçlere sokarak video oyunu haline getirme işlemidir. Bir fikri temel ..

Epigenetik

Epigenetik DNA ya bağlı olmayan ama gen ifadesindeki değişikliklerle ortaya çıkan ve nesilden nesile aktarilabilen bu özell..

Dozimetre

Dozimetre, maruz kalınan yüksek radyosyonu ölçmek için kullanılan bir tür bilimsel araçtır. En yaygın kullanılan dozimetre ..

Hubble Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu,  ismi Amerikalı astronom Edwin Huble’ın anısına verilmiş olan büyük bir teleskoptur.  Edwin P. Hubble gez..

Android

Android, Google tarafından geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemidir. İlk olarak Fransız yazar Mathias Villiers de I'Isle..