Teknoloji

İleri Polimer Malzemeler

İleri Polimer Malzemeler

İleri polimerler, geleneksel polimer malzemelerin laboratuvar ortamında geliştirilmesiyle oluşturulan polimerlere göre üstü..

Google

Google

Google; C/C++, Java ve Python programlama dilleri kullanılarak hazırlanan, çevrimiçi internet araması yapılmasına olanak sağlayan..

Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik

Gerçek dünyadaki nesnelerin, bilgisayarlar tarafından üretilen; grafik, ses, video ve konum verileri ile gerçek zamanlı zengi..

Epigenetik

Epigenetik

Epigenetik DNA ya bağlı olmayan ama gen ifadesindeki değişikliklerle ortaya çıkan ve nesilden nesile aktarilabilen bu özell..

Dozimetre

Dozimetre

Dozimetre, maruz kalınan yüksek radyosyonu ölçmek için kullanılan bir tür bilimsel araçtır. En yaygın kullanılan dozimetre ..

Hubble Teleskobu

Hubble Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu,  ismi Amerikalı astronom Edwin Huble’ın anısına verilmiş olan büyük bir teleskoptur.  Edwin P. Hubble gez..

Android

Android

Android, Google tarafından geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemidir. İlk olarak Fransız yazar Mathias Villiers de I'Isle..

Drone

Drone

Türkçe'de erkek arı anlamına gelmektedir. İnsansız hava aracının küçük bir prototipidir. Boyutları bozuk para hacminden, kap..

Wireless (Kablosuz İletişim)

Wireless (Kablosuz İletişim)

Kablosuz yerel ağdır, mobil kullanıcılar için radyo frekans sistemi kullanılarak iletişim kurulması amaçlanmıştır. Kablolu int..

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Kullanıcının online ve eş zamanlı olarak paylaşım yapmalarını sağlayan medya sistemidir. Bir çok kişi ve kurum tarafından ..

Mikroskop

Mikroskop

Gözle görülemeyecek kadar küçük olan nesneleri ve canlıları incelememizi sağlayan, özel mercek düzeneklerine sahip optik aygı..

Yapay Zeka

Yapay Zeka

Yapay araçlar ile oluşturulan, canlı bir varlık gibi tavır sergileyebilen makinelerin teknolojisine yapay zeka denir. Her türl..