Sağlık

Dental İmplant Tedavisi

Dental İmplant Tedavisi

Dental implantlar çene kemikleri içerisine yerleştirilerek kemik ile bir bütünlük oluşturması beklenen ve dişlerin köklerin..

Uyku Apnesi

Uyku Apnesi

Halk arasında karabasan olarak da bilinen uyku apnesi, uykudayken solunumun kesintiye uğraması durumudur. Vücudumuzun sağ..

Verem

Verem

Halk arasında ince hastalık olarak da bilinen Verem, bakteriyel ve bulaşıcı bir hastalıktır. Aynı anda birden fazla organda..

Akciğer Kanseri

Akciğer Kanseri

Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz bir şekilde büyüyerek tümör oluşturduğu bir hastalıktır..

Gebelikte Kanama

Gebelikte Kanama

Gebelikte kanama gebelik döneminin ilk üç aylık döneminde yaygın görülen komplikasyonlardan biridir. Çoğu zaman herhangi bir sorun..

Kompozit Diş Dolgusu (Beyaz Dolgu)

Kompozit Diş Dolgusu (Beyaz Dolgu)

     Diş hekimliğinde kullanılan materyaller gün geçtikçe teknolojiye ayak uydurmakta ve gelişmektedir. Bu gelişimde şüphesiz d..

İnsomnia

İnsomnia

İnsomnia yani; "uyuyamama sendromu" kronikleşmiş uykusuzluk durumu olarak bilinmektedir. Uykuya dalamama ve sürekli olarak uyuya..

Dereotu

Dereotu

Dereotu, fosfor, bakır, magnezyum, A ve C vitaminleri  ile zengin bir bitkidir. Salata ve daha birçok  yemeklerde kullanılan dere..

Karabiber

Karabiber

Karabiber, piperaceae yani karabibergiller familyasına ait bitkilerden biridir. Yaprakları kalp şeklinde olan, asma şeklinde büy..

Diş Hassasiyeti

Diş Hassasiyeti

İnsan dişleri yapısal olarak incelendiğinde en dış katmanda vücudun en sert kısmı olan mine tabakası yer alırken onun hemen altı..

Lahana

Lahana

Lahana, kat kat yaprakları olan bir bitk, iklim olarak çok seçici değildir. Serin ve yağışlı yerlerde yetiştirilmeye daha uygundur..

Anne Sütü

Anne Sütü

Anne sütü, bebeğin doğumundan sonra annenin göğüs uçlarından gelen, başlarda sarı renkli olan ancak sonraları beyaza doğru açıla..