Sağlık

Sinüzit

Sinüzit (rinosinüzit) vücudun enfeksiyona karşı reaksiyonu sonucunda sinüs duvarlarındaki dokuların şişmesi ve sinüslerl..

Klamidya

Klamidya hem erkekleri hem de kadınları etkileyen cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Tedavi edilebilir, ancak tedavi görül..

Nane Limon

Nane ve limon ile yapılan, hastalıklara iyi gelen bir çeşit çay. Soğuk algınlıklarında, mide bulantısında ve birçok rahatsızlık..

Tüp Bebek

Tüp bebek, dünya genelinde yaklaşık 40 yıldır uygulanan yardımcı üreme tedavisidir. Düzenli olarak 1 yıl boyunca korunmasız..

Gebelik

Gebelik, annenin menstrual döngüsünde yumurtlaması olayıyla başlar; eğer koitus(cinsel birleşme) gerçekleşmez ya da fertiliza..

Bamya Tohumu

Bamya tohumu insan vücudu için mineral ve vitamin açısından oldukça faydalıdır. Tam bir şifa kaynağı olan bamya tohumu vücutta bi..

Rahim Kanseri

Rahim kanseri, kadınlar arasında görülen en yaygın kanser türlerinden biridir. Sağlıklı kişilerde dokuları meydana getiren hü..

Akromegali

 Hormonlar, doku veya organların çalışmasını sağlayan ve düzenleyen kimyasal mesaj ileticileridir. Endokrin bezlerden salgılan..

Kişniş

Kişniş, apiceae (maydanozgiller) familyasından, Latince adı coriandrum sativum L olan bir bitkidir. Mutfaklarda baharat olarak kul..

Gül

Gül, gülgiller familyasından hoş kokuya ve görüntüye sahip olan bir bitkidir. Birçok çeşidi vardır ve anavatanı Asya'dır. A..

Aloe Vera (Tıbbi Sarısabır)

Aloe vera ülkemizde 'tıbbi sarısabır' olarak bilinen, latince adı 'aloe barbadensis' olan Asphodelaceae familyasına bağlı bir..

Zeytinyağı

Zeytinyağı, zeytin tanelerinden elde edilen, yüksek besin değerine sahip olan bitkisel yağlardan biridir. Yeşile çalan sarımt..