Karbon Peeling

Karbon Peeling

Ciltte soyma işlemi yapılmasına gerek kalmadan, leke tedavisinde kullanılan karbon peeling, gözenekleri küçülten ve cildin gençleşmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Ayrıca ciltteki açık renkli ince tüylerinde giderilmesini sağlar. Özellikle koyu renkli cilde sahip olan kişilerde lazer uygulamalarının yapılmasına olanak sağlar. Bu tedavi yöntemi Q-Switched Nd: YAG lazer cihazı yardımıyla uygulanır. Lazerin karbon solüsyonu eşliğinde kullanılması, ciltte ve gözeneklerde ısı ve ses dalgalarının etkinliğini arttırır. Ancak estetik amaçlı yapılan bu tedavinin tıbbi bir işlem olduğu mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu yüzden karbon peeling alanında uzman, deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

BÖLÜM 1
Karbon Peeling Faydaları

  • Ciltte soymaya gerek kalmadan doku yenilenmesini sağlar.
  • Ciltte leke tedavisi için en etkili yöntemler arasındadır. Cilde parlaklık verir ve renk tonunun dengeli olmasına yardımcı olur.
  • Cildin yağ ve nem dengesini sağlar.
  • Her mevsim leke tedavisi uygulanmasını sağlar.
  • Cilt rengi ayırt edilmeden herkese lazer tedavilerinin uygulanmasına yardımcı olur.
  • Mezoterapi, Prp, radyofrekans gibi diğer cilt tedavilerinin etkinliğini arttırır.

BÖLÜM 2
Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling uygulamasında ilk olarak temiz cilde karbon solüsyonu sürülür. Solüsyon ciltte ince bir katman oluşturur. 15-20 dakika kadar cildin solüsyonu emmesi için beklenir. Bu işlem ciltte ve gözeneklerde renklenmeye neden olur. Bu lazer uygulamasının etkinliğini arttırır. Karbon solüsyonu cilt rengini tedaviye uygun hale getirmektedir. Daha sonra cilde şiddeti doğru ayarlamış lazer atışları yapılır. Lazer uygulaması ciltteki karbonu kaldırırken, düşük oranda peeling etkisine neden olmaktadır. Bu etki cildin toparlanmasına ve gözeneklerin küçülmesine destek olur.

Karbon peeling seansları sorunlu cilde karbon solüsyonunun sürülmesi ve lazer uygulamasının yapılmasıyla ortalama 30 dakika sürer. Seans aralıkları 1-3 hafta arasında olur. Uzun süreli kalıcı etki için tedavinin yaklaşık 10 seans uygulanması önerilir. Bu şekilde cildin yağ dengesi sağlanır, özellikle akne ve leke tedavisinde başarılı sonuçlar alınır. Bundan sonraki uygulamalar 1-1,5 yıl sonra yapılabilir.

BÖLÜM 3
Karbon Peeling Sonrası

Karbon peeling tedavisi etkilerini hemen göstermeye başlayan bir işlemdir. Lazer atışları cilt altında yenilenmeyi başlatacak olan kalojen sentezini tetikler, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca uygulamanın hemen ardından ciltte parlaklık ve canlı bir görünüm elde edilir. Hastalar normal yaşamlarına hemen geri dönebilir. Ancak uygulama bölgesinin birkaç gün güneş ışınlarından korunması önerilir. Bu sürede hastaların sıcak banyo yapmaktan da kaçınması gerekir. Ciltteki gözeneklerin küçülmesi, leke tedavisi ve cilt gençleştirme etkisi ise 3-6 ayda gözle görülür şekilde etkili olur.

BÖLÜM 4
Karbon Peeling Yan Etkileri

Karbon Peeling Yan Etkileri

Cilt gençleştirme için kullanılan bu tedavinin ciltte oluşan pembeleşme dışında başka yan etkisi yoktur. Ayrıca uygulama sırasında ciltte hafif derecede yanma ve batma dışında acı hissedilmez. Bu lazer cihazlarının sahip olduğu soğutma sistemlerinden kaynaklanır. Cildi çok hassas olanlarda uygulamadan sonra, 1-2 saat kadar süren ödem ve kaşıntı gibi etkilerde görülebilir.

BÖLÜM 5
Karbon Peeling Fiyatları

Bu tedavinin hangi cilt sorununa yönelik uygulanacağı, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve yapılacak seans sayısı karbon peeling fiyatlarının belirlenmesinde en önemli kriterlerdir. Ayrıca tedavinin uygulandığı merkez, tedaviyi yapacak doktorun tecrübesi de fiyatları etkiler.

BÖLÜM 6
Birlikte Kullanılabilecek Diğer Yöntemler

Karbon peeling cilt yenileme için kullanılan diğer estetik uygulamalarla birlikte kullanılabilir. Özellikle radyofrekans, fraksiyonel lazer, Prp, mezoterapi gibi yöntemlerle dönüşümlü kullanıldığında, etkinliği arttırılabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver

0
Bravo
0
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Admin
Kil Maskesi
Kepçe Kulak Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Prp Uygulaması
Peeling
Laminate Veneer