Canlılar

Ahtapot

Ahtapot kafadan bacaklılar sınıfı ve yumuşakçalar grubunda yer alır. Bilimsel adı Octopada’dır. Kafasına bağlı olarak 8 tane..

Hünnap

Sarı renkte çiçekler açan 4- 5 metre yüsekliğinde dikenli bir ağaç türüdür. Hünnap ağacının yemişi iri zeytin biçiminde, sert..

Kaplan

Kaplan, kedigiller ailesinde olan etçil ve memeli bir hayvandır. Büyük kediler familyasında ilk 4'e girer. Kaplanların %80'i ..

Sincap

Sincap, Sciuirade familyasına mensup uzun kuyruklu ve kemirici özelliği olan bir memeli hayvandır. Çekelez, teyin, deyin ve deği..

Karpuz

Karpuz, kabakgiller ailesinden olan tek yıllık bitkidir. Anavatanı Afrika olan karpuzun genellikle içi kırmızı, siyah çekird..

Çiçek Türleri

Çiçek; bitkilerin üzerinde açan veya kendi başına tek bir bitki olan canlıdır. Görünüşü bakımından göze hitap eden ve renk cümbüşü..

Erik

Gülgiller ailesine üyedir.  Ortasında sert bir çekirdek bulunan meyvenin dışı etli ve suludur. Meyvenin sululuğu, ekşi olup olma..

Kavun

Kavun, kabakgiller ailesinden olan ilkbaharda yetişmeye başlayıp yazın olgunlaşan sulu, iç kısmı çekirdekli, hoş kokulu, tatlı bir..

İris Çiçeği

Yunancada "Gökkuşağı" anlamına gelen İris Çİçeği, sarı, mavi, turuncu ve mor gibi renk çeşidi olduğu için bu ismi almıştır. Bazı b..

Salatalık

Kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasına aittir. Tüylü yapraklı bir bitkiden çıkar. Dalları toprakla bitişiktir ve çok fazla yük..

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesi, Japonya ve Çin'de 'Soja Hispida' ismi ile bilinen bir bitkidir. Baklagiller ailesine bağlı olan soya bitkisi 1 ile..

Turp

Turp, turpgillerden daha çok sebze olarak tüketilen bir tür bitkidir. Bilimsel adı Raphanus raphanistrum'dur. Kara, beyaz, kırm..