Galeriler

Artvin'de Gezilecek En Güzel 10 Yer

Artvin, Karedeniz Bölgesi'nin doğusunda yer alan bir ildir. Karadeniz'e kıyısı da olan Artvin'de gezilebilecek birçok yer bulunmak..

Yozgat'ta Gezilecek En Güzel 8 Yer

Yozgat, İç Anadolu Bölgesi'nde küçük bir ildir. Yozgat'taki gezilecek yerler çoğu insan tarafından pek bilinmez. İşte bu bilinmeye..

Kastamonu'da Gezilecek En Güzel 10 Yer

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Anadolu'daki en eski yerleşkeli şehirlerdendir. Gerek tarihi yapısı gerekse doğal güzelli..

Dünyanın En Soğuk 10 Yeri

Dünya değişen hava düzenleriyle karakterizedir. Ekvatorun etrafındaki ülkeler, yağmur ve uzun güneş dönemleri ile karakteri..

Dünya Çapında 10 Türk Moda Tasarımcısı

Çok sayıdaki moda butik ikonlarıyla ünlü, İstanbul Moda Haftası ve İstanbul Tasarım Haftası gibi üst düzey etkinlikler..

Kanallarıyla Ünlü 5 Kent

Kanal; suyun belirli bir doğrultuda ilerlemesini sağlayan suni ya da doğal oluşumdur. Yeryüzünde kanallar, geçmiş yıllard..

Tarihteki En Başarılı 11 Çocuk

Çocuklara dair, "Dahi çocuk", "Bu çocukta gelecek var", "IQ'su 150" gibi övgüleri hepimiz zaman zaman duymuşuzdur. Çocukken gel..

Bahar Ekinoksuna Dair 5 Gerçek

Bahar ekinoksu ilkbaharın başlangıcı, yaz mevsiminin habercisidir. Çiçekler açar, günler uzar, geceler kısalır, havalar ısınır. K..

Gezilebilecek En Güzel 10 Şehir

Kentsel zevklerle ilgilenen, insan yapımı ve doğal destinasyonlara meraklı bir gezgin iseniz, hazırladığımız listede kendiniz..

Johann Sebastian Bach Hakkında Bilinmeyen 9 Gerçek

Ave Maria'dan Golberg Variations'a, İtalyan Konçertosu'ndan Magnificat'a kadar 1100'den fazla eserin altında imzası bulunan ..

2018'in En Akıllı İnsanları

Zekanın, öğrenilmiş bir beceri değil, ilahi bir hediye olduğu düşünülmektedir. Birinin zekasına değer vermek öznel olabilir, an..

Dünyanın En Yüksek 10 Binası

The Tower Info ve Gökdelen Merkezi Veritabanının yayımladığı son listelere göre, dünyadaki en yüksek on binaları listeliyor..