Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, vücuttaki dirençli yağ depolarından ameliyatsız şekilde kurtulmanızı sağlar. Cerrahi girişime gerek kalmadan yağ hücrelerinin donmasını ve işlevsiz hale gelmesini sağlayarak, bölgedeki yağ hücrelerini kalıcı şekilde yok eden cilt soğutma yöntemidir. FDA onaylı olan soğuk lipoliz cilt altındaki yağ hücrelerini hedefleyerek kontrollü şekilde soğutur. Bu işlemde başka dokular zarar görmez. Kristalize olan yağ hücreleri de apoptoza uğrayarak vücuttan doğal yollarla atılır. Bu yöntemde vücut konturunda çökmeler oluşmadan, orantılı bir incelme olur. Lokalize olan kalıcı yağlardan kurtulmak isteyenler ve agresif tedavi yöntemlerini tercih etmeyenler için, soğuk lipoliz etkili bir alternatiftir.

BÖLÜM 1
Soğuk Lipolizin Uygulama Alanları

Bu yöntem vücutta yağ birikimi olan her bölgeye uygulanabilir. Vücutta daha fazla yağ birikimi olan bel, kalça, karın, gıdı, sırt, kol ve bacaklar soğuk lipoliz yönteminin en fazla kullanıldığı alanlardır. Özellikle doğumdan sonra alt karındaki yağ dokusu, göbek ve çevresi, basen bölgesi, koltuk altı gibi alanlarda başarılı sonuçlar alınır. Ancak bu bölgelerde yoğun şekilde yağlanma varsa ya da kişi obez derecesinde kilolu olursa bu yöntemle başarı sağlanamaz. Bu uygulamada kullanılan cihazın başlığının hareket edebileceği her bölgede bu yöntem uygulanabilir.Bu yöntem vücutta yağ birikimi olan her bölgeye uygulanabilir. Vücutta daha fazla yağ birikimi olan bel, kalça, karın, gıdı, sırt, kol ve bacaklar soğuk lipoliz yönteminin en fazla kullanıldığı alanlardır. Özellikle doğumdan sonra alt karındaki yağ dokusu, göbek ve çevresi, basen bölgesi, koltuk altı gibi alanlarda başarılı sonuçlar alınır. Ancak bu bölgelerde yoğun şekilde yağlanma varsa ya da kişi obez derecesinde kilolu olursa bu yöntemle başarı sağlanamaz. Bu uygulamada kullanılan cihazın başlığının hareket edebileceği her bölgede bu yöntem uygulanabilir.

BÖLÜM 2
Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge belirlendikten sonra, cildin soğuktan hasar görmemesi için özel bir sprey ve jel uygulanır. Daha sonra soğuk lipoliz cihazıyla düşük sıcaklıkta vakum masajı yapılır. Bu uygulama için kullanılan cihazın özel bir başlığı vardır. Başlık temas ettiği bölgeyi soğutur. Vücudun normal sıcaklığında izole edilen yağ hücreleri, bu şekilde bir saat kadar bekletilir. Bu süreç yağ hücrelerinin apoptoza yani programlanmış hücre ölümü sürecine girmesine neden olur. Böylece yağ hücreleri küçülür ve fonksiyonları geri dönüşümsüz şekilde yok edilir. Vücut doğal döngüsünde yağ hücrelerini tahliye eder. Seans sonunda hastalar normal yaşamına geri dönebilir.

BÖLÜM 3
Soğuk Lipoliz Sonrası

Konforlu ve rahat bir uygulamanın ardından hastalar yaşamına devam edebilir. Ağrılı bir yöntem olmadığı için, uygulama sonrasında da ağrı kesici ilaçlara gerek duyulmaz. İşlem yapılan alanda hastaları rahatsız etmeyecek şekilde kısa süreli uyuşma, karıncalanma ve hafif bir morluk oluşabilir. Bu tür etkiler en geç 2 gün içerisinde kaybolur.

BÖLÜM 4
Soğuk Lipolizin Avantajları

Bu yöntem sadece yağ hücrelerini yok etmekle kalmaz. Aynı zamanda uygulama bölgesindeki sıcaklığın ani düşmesi nedeniyle ciltte sıkılaşmaya neden olur. 

Estetik alanındaki kozmetik tedavilerde görülmeyen, cerrahi girişimlere has uzun süre etkisini koruyabilen sonuçlar alınır. Ayrıca cihazın etkisi bölgedeki bütün yağ hücrelerinde etkili olur. Bu sayede tek seansta bile yağ hücreleri gözle görünür şekilde azalır.

BÖLÜM 5
Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Edilenler

Soğuk Lipoliz İçin Kimler Uygun Adaydır?

Bu yöntem cerrahi bir girişime gerek kalmadan uygulandığı için, hemen herkese uygulanabilir. Bunun istisnaları arasında hamile olanlar, soğuk alerjisi olanlar, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlar, mide fıtığı bulananlar, kriyoglobulinemi ve raynaud hastaları vardır. Bunun dışında cinsiyet gözetmeden her yaştan kişiye uygulanabilir. Genellikle tek seansta uygulandığı için, yoğun tempoda çalışan, gündelik yaşamından ödün vermek istemeyen kişiler için, fazlalık yağlardan kurtulmanın en kolay yoludur.

Soğuk Lipoliz İçin Diyet Yapmak Gerekir Mi?

Bu yöntemin uygulanacağı hastaların kilo fazlalığı 3 kg ve üzeri olursa, özel bir beslenme programına tabi tutulabilirler. Bu şekilde biraz kilo veren hastalarda soğuk lipolizin etkisi yani bölgedeki yağ hücrelerini azaltması daha etkili olur.

Soğuk Lipolizin Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Cildi soğutma, yağ hücrelerini dondurma yoluyla uygulanan bu yöntemde, birkaç haftada başarılı sonuçlar alınır. Bu etkiler 1-2 ay içinde en üst düzeye çıkar. Bozulan yağ hücreleri idrar, dışkı, ter yoluyla vücuttan atılır. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra bölgede ortalama 2-4 cm incelme sağlanır. 

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanır?

İstenmeyen yağ fazlalıklarından kurtulmak için soğuk lipoliz yöntemi tercih edildiğinde genellikle bir seans yeterli olur. Bu uygulama bölgedeki yağ fazlalığına göre en fazla üç seansa kadar yapılabilir. Seanslar yağ yoğunluğuna bağlı olarak bir saat devam eder. Eğer birden fazla seans uygulanırsa, bunların hangi aralıklarla yapılacağı muayene sırasında belirlenir. Seanslarda en fazla üç farklı bölgeye uygulama yapılabilir. 

Soğuk Lipoliz Sırasında Anestezi Yapılır Mı?

Dondurarak zayıflatma, ameliyatsız yağ alma gibi isimlerle bilinen soğuk lipoliz bu alandaki en yeni ve teknolojik yöntemler arasındadır. Bu uygulamada cerrahi müdahaleye gerek kalmadığı için, hastalara anestezi verilmesine de ihtiyaç duyulmaz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver

0
Bravo
0
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Admin
Kil Maskesi
Kepçe Kulak Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Prp Uygulaması
Karbon Peeling
Peeling
Laminate Veneer