Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction cilt altındaki yağ hücrelerine etki eden ultrasound teknolojisiyle uygulanan bir yağ alma işlemidir. Özel bir ses dalgasıyla yağ hücrelerini parçalayarak sıvılaştırdıktan sonra yağ hücreleri ince kanüller yardımıyla tahliye edilir. Yağ aldırma amacıyla yapılan operasyonlara talebin artmasıyla birlikte, Vaser liposuction hastaların konforu için geliştirilen tekniklerden biridir. Minimal cerrahi uygulamalarının ultrasonik ses dalgaları ile kullanılması yağ dokusundan daha konforlu şekilde kurtulmanıza yardımcı olur.

BÖLÜM 1
Vaser Liposuction Yönteminin Avantajları

Klasik liposuction ile benzer özellikler taşısa da, bu yöntem ultrasound teknolojisi sayesinde tek seansta daha fazla yağ hücresi alınmasını sağlıyor. Bölgede dalgalanmaya neden olmadan işlem yapılıyor. Sıvılaştırılan yağ dokusu daha kolay alındığından, iyileşme süreci de kısalır.

Ultrasonik ses dalgaları uygulama sırasında sadece yağ hücrelerini hedef alır. Bu nedenle diğer dokulara, sinirlere, hücrelere, damarlara bir zarar vermez. Dolayısıyla uygulamanın ardından bölgede morluk, şişlik, kanama, ağrı gibi olumsuzluklar daha az olur.

Ayrıca High Defination olarak tanımlanan Vaser liposuction (Vaser hi ef) işlemiyle baklava görünümlü karın bölgesi oluşturmakta mümkün oluyor. Yağ alınan bölge istenen biçimde şekillendirilebiliyor.

Bu yöntemle alınan yağ hücrelerinde hasar oluşmaz. Bu nedenle vücutta dudaklarda, ince kırışıklıkların giderilmesinde, eğri bacakların düzeltilmesinde, göğüslere dolgunluk verilmesinde dolgu malzemesi olarak kullanılması mümkündür. Vaser liposuction ile hem vücudunuzu şekillendirebilir, hem de daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

BÖLÜM 2
Vaser Liposuction Öncesi

Uygulamadan 7-10 gün önceden hastaların E vitamini, vitamin türevleri, kan sulandırıcı ilaçları, ürünleri ve bitkisel çayları kesmesi gerekir. Yara iyileşmesini geciktireceği için sigara ve alkollü içeceklerde bu süreçte kullanılmamalıdır. Hastalar operasyondan 10 saat önce besin ve sıvı alımını kesmelidir.

Hastanın yapılan muayenesinde yağ alınacak bölge çizilerek belirlenir. Uygulama sırasında Vaser liposuction eşliğinde kullanılabilecek başka tekniklerde varsa bunlarda değerlendirilir. Hastaya da bunlar hakkında bilgilendirme yapılır.

BÖLÜM 3
Vaser Liposuction Uygulaması

Vaser liposuction tek alana uygulandığında yaklaşık 1 saat sürer. Yağ alınacak bölgeye cilt altına özel bir sıvı verilir. Daha sonra ultrasound teknolojisiyle gönderilen ses dalgaları yağ hücrelerini parçalayarak sıvılaştırır. Bu sayede yağ hücreleri diğer dokulardan ayrılır ve kanüllerle dışarıya alınır. Operasyondan sonra hastalara korse giydirilir. Yapılan güçlü ağrı kesiciler nedeniyle hastalar ilk saatlerde ağrısız bir süreç geçirirler. Bu yöntem tek bölgeye uygulanırsa hastalar birkaç saatte, birden fazla bölgeye uygulanırsa ertesi gün taburcu edilebilir.

BÖLÜM 4
Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Bu yöntem hem daha az ağrılı, hem de ciltteki hasar minimum olduğundan kanama, şişlik, morluk gibi etkilerde azdır. Hastaların bu yüzden fazla yakınması olmaz. Enfeksiyon riskine karşı özellikle büyük alanlara yapılan uygulamadan sonra hastalara antibiyotik tedavisi uygulanabilir.  Ödemin hızla iyileşmesi için bölgeye masaj yapılması tavsiye edilir. 15 gün içinde ciltte olumlu değişimler olsa da, cildin tamamen normale dönmesi bir ay kadar sürer. Bu sürecin sonunda hastalar hafif spor aktivitelerini yapmaya başlayabilir. Hastaların tamamen iyileşene kadar doktor kontrollerini de aksatmaması gerekir.

BÖLÜM 5
Vaser Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Vaser Liposuction Uygulamasında Hangi Tür Anestezi Kullanılır?

Yağ aldırma sırasında bu yöntem kullanılırsa, aynı anda birden fazla bölgeden ya da büyük alanlardan yağ alınabilir. Bu yüzden anestezi tercihi önemlidir. Hastaların konforu için daha çok genel anestezi kullanımı tercih edilir. Ancak küçük alanlarda lokal anestezi ya da sedasyon yöntemi de tercih edilebilir. Bu karar hastanın genel durumuna, alınacak yağ oranına ve bölgeye göre alınır.

Vaser Liposuction İçin Kimler Uygun Adaydır?

Diyet ve egzersiz yaparak bölgesel yağlanma sorunundan kurtulamayan ve genel sağlığı yerinde olan kişilerde bu yöntemin kullanılması uygundur. Cinsiyet gözetmeden kadın ve erkek tüm adaylar fazlalık yağlardan kurtulmak için, FDA onaylı olan bu yöntemi tercih edebilir. Erkeklerde jinekomasti tedavisinde, bel ve karın yağlarında, kadınlarda yüz, yanak, karın, bacaklar, kollar, gıdı, bel gibi alanlar daha fazla tercih edilir.

Vaser Liposuction Sonrası Korse Kullanımı

Vaser liposuction sonrasında hastanın cilt elastikiyetine göre 2-3 hafta süreyle özel bir korse giymesi gerekiyor. Bu hem uygulamanın etkinliğini arttırmakta, hem de iyileşme sürecini kısaltmaktadır. Medikal özellikte olan korse giysilerin altından belli olmaz, yaz kış kullanıma uygundur. Bazı üreticiler yaz dönemi için hava alan özel korseler üretmektedir. Kumaşı özel bir yapıda olduğundan terlemeye neden olmaz. Ancak çok sıcak havalarda korse kullanımı bölgeye bası yaptığından, hastaları yine de huzursuz edebilir. Korse sadece banyo yaparken çıkarılmalıdır. Daha sonra kuru cilde yeniden giyilmelidir.

Vaser Liposuction Yaz Mevsiminde Yapılır Mı?

Estetik operasyonlar için normalde mevsim kısıtlaması olmaz. Ancak bu işlemde hastalar korse kullandığı için aşırı sıcaklar bunaltıcı etki yapabilir. İyileşme sürecinde serin ortamlarda bulunabilecek hastalar için yaz mevsimi de uygundur. Bu süreçte denize ve havuza girilmesinde de sakınca yoktur. Fakat işlem yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir.

Vaser Liposuction Estetik Uygulamalarla Yapılır Mı?

Vaser liposuction yaptıranların ihtiyacı varsa meme dikleştirme meme büyütme ve küçültme, karın germe gibi estetik operasyonlar kombine edilebilir. Ayrıca bu yöntemle alınan yağlar işlemden geçirilerek, yağ enjeksiyonu için doğal dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver

0
Bravo
0
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Admin
Kil Maskesi
Kepçe Kulak Estetiği
Göz Kapağı Estetiği
Prp Uygulaması
Karbon Peeling
Peeling
Laminate Veneer