Benji Madden

Benji Madden

Asıl adı Benjamin Levi Combs olan Benji Madden, ünlü Amerikalı şarkıcı ve gitaristtir. Müzik dünyasına ilk adımını ikiz kardeşi Joel ile birlikte yaptığı çalışmalarla atan Benji, sonraki dönemde Billy Martin ve Paul Thomas'ın aralarına katılmasıyla "Good Charlotte" grubunu kurdu. Grubun piyasaya sürdüğü albümlerin ses getirmesinin ardından ünlenen Madden, bir süre sonra, üçüncü kardeşini de dahil ettiği müzik çalışması "Brothers: Before Volume 1" albümünü çıkardı. Bu süreçte "The Voice Australia" gibi televizyon programlarına da katılan Madden, şöhretini güçlendirmeye devam etti. Ünlü oyuncu Cameron Diaz'la evli olan Madden hala California'da müzik çalışmalarına devam etmektedir.

BÖLÜM 1
Çocukluk ve Gençlik Yılları

 • Benji Madden, 11 Mart 1979'da ABD Waldorf Maryland'de Roger Combs ve Robin Madden çiftinin ikiz çocuklarından biri olarak dünyaya geldi. İkiz kardeşi Joel ile birlikte ailenin dört çocuğundan biri olan Madden'in Josh adında bir ağabeyi ve Sarah adında küçük bir kız kardeşi vardır.
 • Benji 16 yaşındayken babası aileyi terketti. Bu olayın ardından Benji, Combs olan soyadını Madden olarak değiştirdi.
 • Okul çağına geldiğinde Maryland’de bulunan La Plata High School'da, erkek kardeşi ve kız kardeşi ile birlikte okudu. Dört kardeş anneleriyle birlikte ekonomik zorluklar yaşasalar da birbirlerine yakındılar. Benji, 16 yaşına geldiğinde gitar çalmayı öğrendi ve sahne almaya başladı.
 • Para kazanmak zorunda olan Madden kardeşler bir süre sonra birlikte “Made Clothing” adında bir marka yaratarak giyim sektörüne girdiler. Şirket daha sonra DCMA adını aldı ve büyük kardeş Josh tarafından işletildi.
 • Benji ve ikiz kardeşi, 1996 yılında “Good Charlotte” adlı müzik grubunu kurdular. Anneleri onları teşvik etti ve Californiya'ya göndererek çocuklarını destekledi. 1998'de grubu genişletip güçlendirmek için Paul Thomas ve Billy Martin'i de gruba dahil ettileri.

BÖLÜM 2
Kariyeri

Kariyeri
 • "Good Charlotte" müzik grubu, 2000 yılının Eylül ayında kendilerine büyük başarı ve çok sayıda ödül kazandıracak olan ilk albümleri “Good Charlotte”u piyasaya sürdü. 
 • İlk albümlerinin yarattığı başarının ardından "Hilary Duff" ve "Kalin and Myles" gibi şarkıcılarla birlikte çalışmalar yapmaya başlayan "Good Charlotte", "5 Seconds of Summer" grubu için hit bir şarkı olan "Amnesia"yı yazdı.
 • 2011'de, üçüncü kardeşin de gruba dahil olmasıyla ürettikleri "The Madden Brothers: Before Volume 1“ adlı albümü piyasaya sürdüler.
 • Benji, 2012 yılında "Taintstick" grubuna konuk sanatçı olarak dahil olurken, aynı yıl "The Voice Australia" adlı televizyon programında jüri üyeliği görevini üstlendi.
 • Ertesi yıl, "Tonight Live" grubuna verdiği hit şarkı "Breakdown"un klibinde oynadı. Ayrıca, elektronik müzik sanatçısı “TJR”ın “Come Back Down” adlı şarkısında onunla düet yaptı.
 • Madden Kardeşler, 2014 yılında “Greetings From California" adlı diğer albümlerini yayınladılar. Benji ve Joel kardeşler aynı yıl “The Voice Kids Australia” televizyon programında koçluk yapmaya başladı.

BÖLÜM 3
Kişisel Hayatı

Kişisel Hayatı
 • Benji, 2004 yılında Japon kız arkadaşı Rin Kozue nişanlansa da çift bir yıl içinde ayrıldı.
 • Bejni Madden, nişanlanmadan önce basında adı Avustralyalı oyuncu ve manken Sophie Monk ile magazin haberlerine karıştı. Madden nişanlısından ayrılmasıyla birlikte bir süre Paris Hilton ve Holly Madison gibi ünlü isimlerle ilişki yaşadı.
 • Daha sonra 2014 yılında aktris Cameron Diaz ile ilişki yaşamaya başlayan Madden, Ocak 2015'te gösterişsiz bir yahudi töreniyle Diaz'la evlendi. Çiftin Beverly Hills'deki evlerinde mutlu bir hayat sürüyorlar.
 • Çeşitli ilgi alanlarına sahip bir sanatçı olan Benji, müziğin yanı sıra boks, futbol ve beyzbol ile ilgileniyor. 63 model Ford Galaxy, Jeep Cherokee ve Porsche 911 gibi eski ve yeni arabalardan oluşan bir araba koleksiyonuna sahip olan sanatçının, ayrıca Danzing adlı bir de kedisi vardır.

BÖLÜM 4
Ödülleri

 • "Goodl Charlotte" grubu 2003 yılında Kerrang Awards'ta "Lifestyles of the Rich and Famous" ödülünü kazandı. Aynı yıl MTV Müzik Ödülleri'nde "Viewer’s Choice Award"ın sahibi oldular.
 • 2004 yılında Japonya'daki MTV Müzik Ödülleri'nde "The Anthem" şarkılarıyla "Best Rock Video" ödülünü kazandılar.
 • 2004 yılında NJR Music Awards'ta "Best International Group" ödülünün sahibi olan grup, aynı yıl "TMF Awards"ta "Best International Rock Act" ödülünü kazandı.
 • 2007 yılında besteledikleri "Keep Your Hands Off My Girl" şarkısıyla Avusturalya MTV Müzik Ödülleri'nde "Viewer’s Choice" ödülünün sahibi oldular.

Bu İçeriğe Tepki Ver

0
Bravo
0
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

Aziz Sancar
Ali Atay
Frida Kahlo
Demet Akbağ
Steven Holl
Amedeo Modigliani
İvan Pavlov
Bergüzar Korel