Ekrem İmamoğlunun Seçim Vaatleri

Yılan hikayesine dönen Belediye Seçimleri'nin ardından İstanbul'u resmi olmayan sonuçlara göre Binali Yıldırım'ın önünde bitiren Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri merak ediliyor. İşte İmamoğlu'nun İstanbul için vaat ettiği projeler.

1. İstanbulkart Aracılığı İle Yoksullara Destek

İstanbulkart Aracılığı İle Yoksullara Destek

İmamoğlu'nun en dikkat çeken vaadi İstanbul'daki yoksul halk hakkındaki projeleri oldu. İstanbul'da aç insan kalmayacak şeklindeki demeci dikkat çeken İmamoğlu şunları söyledi ; 

 

-İstanbul'u açlık - yoksulluk - işsizlik sarmalından çıkarmak zorundayız. Komşusu açken tok yatmayı kendisine yakıştıramayan, bunu insanlığına, inancına, vicdanına sığdıramayan, çok güzel bir kültürümüz var bizim ve her sabah açlığa, yoksulluğa, işsizliğe uyanan onbinlerce İstanbullunun derdine çözüm bulmayı, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak öncelikli görevim, sorumluluğum, borcum kabul ediyorum".

2. İstanbul Trafiği

İstanbul Trafiği

İmamoglu trafik ile ilgili de, "Trafik bu kentin kaderi olamaz. Her birimi hayatından ortalama 2 saat çalındığını biliyoruz. Bu trafik sorununu kararlılıkla ve inançla çözeceğiz." dedi. 

3. Geçim Destek Paketi

Geçim Destek Paketi

Geçim sıkıntısı olan her aileye aylık 2020 Tl destek verilecek.

4. Evlilik Paketi

Evlilik Paketi

Yine yoksul vatandaşlara yönelik Evlilik Pakedi projesini İmamoğlu şöyle açıkladı; 

 

-Evlilik Destek Paketiyle yeni evlenecek, geliri yoksulluk sınırı altındaki çiftlere 2 bin TL düğün hediyesi vereceğiz. Kuracağımız  Beyaz Eşya-Mobilya Çarşısı'ndan uygun fiyata eşya sağlayacak, taşınma masraflarını karşılayacağız. İBB Sosyal Tesisleri'nde haftanın 1 akşamı çiftlerimizin düğününü ücretsiz hep birlikte yapacağız. 'Kimin parasını kime veriyorsun' diye soranlara söylüyorum, bilsinler. Evlilik Destek Paketinin  yıllık maliyeti yaklaşık 40,5 milyon Türk lirasıdır. Bu paranın İstanbul Büyükşehir Belediye bütçesi içerisindeki payı da binde 2'dir. Ben, işte bu parayı yoksulluk sınırı altında gelire sahip yeni evli çiftlere vereceğim".

5. Küresel İstanbul Akademisi ve İstanbul Kent Üniversitesi

Küresel İstanbul Akademisi ve İstanbul Kent Üniversitesi

İnovasyon ve girişimciliğin destekleneceğini belirten İmamoğlu, bu doğrultuda Küresel İstanbul Akademisi ve İstanbul Kent Üniversitesi'nin kurulacağını açıkladı. 

6. Daha Yeşil Bir İstanbul

Daha Yeşil Bir İstanbul

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde yeşil alanların arttığını belirten İmamoğlu, İstanbul'un yeşil alanlarının arttırılacağının sözünü verdi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver

1
Bravo
1
Sevdim!
0
Çok iyi!
0
Hoş değil!
0
Yok artık!
0
Kızgın:!
0
Çok acı!

Üyelerimizin Yorumları

Yazar Bilgisi

avatar
Yazar